ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА" Понедельник, 2019-09-23, 3:27 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Головне меню

Нарахування та оплата. . .Офіційні ресурси

Форма входу

Зворотній зв'язок

Головна » Статті » Стан роботи підприємства

До відома Дмитра Сінченка та інших новоявлених «фахівців» з питань діяльності підприємств теплоенергетики

До відома Дмитра Сінченка та інших новоявлених «фахівців» з питань діяльності підприємств теплоенергетики

 

Протягом останнього тижня дивує кількість публікацій, що з’являються на різних інтернет - сайтах щодо діяльності ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА», при цьому автори статей ніби змагаються - хто з них напише найбільше інформації, якою не володіють взагалі або не мають достатнього уявлення щодо суті порушеного питання.

Ось і 14 січня 2016 року на офіційному сайті Київської газети «День» була розміщена стаття Дмитра Сінченка "Подарунки кіровоградської міської ради", яка стосується питань орендної плати підприємства. Стаття розміщена у період підготовки до проведення засідання виконкому Кіровоградської міської ради, який має розглянути запропоновані проекти рішень для подальшого розгляду на сесії міської ради, викликала значний резонанс серед представників депутатського корпусу та територіальної громади міста.

Автор звичайно висловив свої міркування щодо підготовлених проектів рішень виконкому, але виникає питання щодо його фахового рівня та професіоналізму – адже жоден представник четвертої влади, як цілком справедливо називають засоби масової інформації, не дозволить собі користуватися неперевіреними даними.

Спеціально для пана Сінченка надаємо змістовну інформацію щодо нарахування та сплати підприємством орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та складових тарифу на теплопостачання.

Отже по суті питання. Вже протягом 10 років підприємство орендує цілісний майновий комплекс ДКПТМ «Кіровоградтеплоенерго» і сумлінно виконує свої обов’язки: забезпечує мешканців міста послугами з теплопостачання, своєчасно розпочинає опалювальні сезони, сплачує усі податки та збори, як до місцевого так і до державного бюджетів, здійснює капітальні і поточні ремонти орендованого майна, проводить модернізацію та реконструкцію обладнання, підтримує теплогенеруюче та теплотранспортуюче обладнання в належному стані.

Так, протягом 2005 – 2015 рр. підприємством було використано на відновлення орендованого обладнання 32 млн. грн., з них зокрема 18,5 млн. грн. за рахунок нарахованих амортизаційних відрахувань та 13,5 млн. грн. за рахунок власних коштів. Крім того, ДП „Кіровоградтепло” ТОВ „ЦНТІ УНГА” щороку проводить реконструкцію та модернізацію обладнання, зокрема за період оренди було збудовано 3 блочно-модульні котельні, замінено та реконструйовано котли, модернізовано теплові мережі, встановлено нові насоси, оновлено допоміжне технологічне обладнання на загальну суму 22 млн. грн.

Відповідно до вимог чинного законодавства та умов договору оренди підприємству була встановлена оренда плата за користування майном, яка складала 6 % від оціночної вартості майна, що в грошовому виразі становило 2 948,9 тис. грн. на 2005 рік. Хоча в інших містах України (наприклад, у м. Миколаєві) місцева влада для орендних підприємств встановлювала орендну плату у розмірі лише 1 грн. на рік!

Єдиним джерелом доходів теплопостачального підприємства є доходи від постачання теплової енергії та надання послуг з централізованого опалення. Ціни (тарифи) на послуги з теплопостачання, згідно із Законом України «Про теплопостачання» є регульованими, встановлюються визначеними державою органами, на рівні, що забезпечують відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на їх надання і повинні забезпечувати отримання підприємством прибутку, який використовується безпосередньо на розвиток системи теплопостачання.

Отже, тариф на послуги теплопостачання повинен відшкодовувати економічно обґрунтовані витрати, понесені підприємством при наданні таких послуг. Однією із складових таких економічно обґрунтованих витрат, що входять до складу тарифу на послуги з теплопостачання відповідно до вимог чинного законодавства, є орендна плата.

Однак, з жовтня 2004 р. і по грудень 2007 року орендна плата в тариф на послуги з теплопостачання не входила. Лише з січня 2008 року орендна плата була включена до складу тарифу на послуги з теплопостачання, а її сума, що ввійшла в тариф, була на 20% меншою, ніж нарахована місцевою владою за цей період, а вже з лютого 2009 року орендна плата була виключена з тарифу на послуги теплопостачання і на даний час до них не входить.

При цьому, починаючи з 2005 року і станом на 01.01.2016 р,. ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» було сплачено до місцевого бюджету орендної плати на загальну суму 10,4 млн. грн., при цьому розрахунки проводились, як за основним договором (поточні платежі) так і за договором реструктуризації оренди, незважаючи на повну відсутність джерел її фінансування, оскільки на сьогоднішній день орендна плата за використання ДП „Кіровоградтепло” ТОВ „ЦНТІ УНГА” цілісного майнового комплексу також не входить до складу діючих тарифів на теплову енергію та послугу з централізованого опалення для всіх категорій споживачів, зокрема і для населення.

А кошти, які передбачені інвестиційною складовою в тарифі на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання для бюджетних установ та інших споживачів, направлені виключно на модернізацію теплогенеруючого та теплотранспортуючого обладнання. Крім того, слід зазначити, що в тарифі на послугу з централізованого опалення, що надається населенню, інвестиційна складова відсутня. До речі, і структура тарифів і джерела фінансування інвестиційної програми підприємства оприлюднені на офіційному сайті ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА», підприємство працює прозоро і ніякої таємниці у цих цифрах немає.

Для врахування збалансованих інтересів мешканців міста – споживачів послуг з теплопостачання, місцевих органів самоврядування та підприємства, відповідно до вимог ст. 11 Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності» на розгляд виконкому і запропоновані проекти рішень № 44 та № 45. Це дозволить підприємству зменшити навантаження на своїх споживачів та бюджети, за рахунок не включення до складу тарифів орендної плати та, відповідно, не підвищення тарифів на послуги з теплопостачання для своїх споживачів, наповнювати бюджет міста за рахунок сплати платежів з орендної плати за поточний період та за минулі роки.

Категорія: Стан роботи підприємства | Додав: Кировоградтепло (2016-01-16)
Переглядів: 145 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії розділу
Загальна інформація [34]
Інформація про заборгованість [88]
Інформація про заборгованість за послуги теплопостачання, заходи по стягненню заборгованості
Офіційні визіти, урочисті події [11]
Стан роботи підприємства [167]
Початок і завершення опалювального сезону, дотримання безпечних умов праці, аварійні ситуації, пориви та їх ліквідації, планові ремонти, випробування тощо
Тарифи [45]
Тарифи

Увага!

ВакансіїПогода

Валюта
Курсы валют Национального Банка Украины

Пошук

Свята в Україні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2019