ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА" Четверг, 2019-09-19, 5:38 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Головне меню

Нарахування та оплата. . .Офіційні ресурси

Форма входу

Зворотній зв'язок

Головна » Статті » Стан роботи підприємства

ЯК ПРАВДУ ЗА СУДОМ СХОВАЛИ

ЯК  ПРАВДУ  ЗА  СУДОМ СХОВАЛИ

        Днями у ЗМІ з’явилось «сенсаційне» повідомлення про те, що Дніпропетровський апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА». Ми оскаржували рішення Кіровоградського господарського суду, який  відмовив у задоволенні позову ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» до управління власності та приватизації комунального майна Кіровоградської міської ради про визнання додаткової угоди до договору оренди цілісного майнового комплексу дійсною. Йдеться про те, що додаткова угода свого часу не була завірена нотаріально, у зв’язку з чим міська рада відмовлялась виконувати її умови. Завірити її мало управління власності міської ради, яке проігнорувало цей свій обов’язок. 

       Використавши рішення апеляційного суду як інформаційний привід та посилаючись на дані міської влади, журналісти оголосили, що наше підприємство заборгувало бюджету за оренду більше десяти мільйонів гривень і, виходить, винне мало не у всіх бідах міста! Хоча, насправді це зовсім не так.

       Річ у тім, що ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» укладало з міською владою цілий ряд додаткових угод, згідно яких міська влада  коригувала розмір орендої плати, а також виводила зі складу орендовного цілісного майнового комплексу деякі об’єкти, при цьому орендну плату продовжувала нараховувати в повному обсязі без врахування виведення майна із складу орендованого. Траплялося, що міська влада приймала певне рішення, потім відміняла його, що ми оскаржували у судах.  Наприклад, вищий  адміністративний суд України  у липні минулого року визнав протиправним та скасував рішення Кіровоградської міської ради  від 17 грудня 2009 року, згідно якого підприємство мало сплатити більше двох мільйонів гривень  орендної плати та штрафних санкцій.

       Так само розглядалася у судах справа про майже 4,7 мільйонів гривень боргу. Їхній розгляд був зупинений до завершення розгляду справи за позовом ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» до управління власності та приватизації комунального майна Кіровоградської міської ради про визнання дійсною додаткової угоди від 3 квітня 2006 року. Тепер же, після винесення Дніпропетровським апеляційним господарським судом рішення по даній справі, розгляд буде поновлено. Рішення ще не оголошено, тож як можна робити висновки, не поцікавившись реальним станом речей? Аби лиш подати якусь інформацію, а яку – не важливо?

       Усі ці юридичні нюанси не повинні затіняти головного: підприємство працює, розвивається, усіма силами намагається надавати кіровоградцям якісну послугу. Не наша вина, що вона сьогодні надто дорога, бо ж більшість ключових моментів сьогодні вирішуються на загальнодержавному рівні і не залежать від нашої старанності, професійності, широго бажання бути корисними громаді. Адже нам небайдужий стан рідного міста і ми б хотіли, аби наша праця вагоміше сприяла тому, щоб воно ставало впорядкованішим, красивішим, комфортнішим. Але економічні умови, у яких ми опинилися, диктують інше.

        На момент передачі цілісного майнового комплексу в оренду ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» ми отримали 60 відсотків  котлів з терміном експлуатації понад 20 років (нормативний термін  – 15) та  майже 90 відсотків теплових мереж з терміном експлуатації більше 25 років (нормативний – 20). Уже десять років підприємство орендує цілісний майновий комплекс, забезпечуючи мешканців міста послугами з теплопостачання, своєчасно розпочинає опалювальні сезони, сплачує усі податки та збори, як до місцевого так і до державного бюджету, здійснює капітальні і поточні ремонти орендованого майна, проводить модернізацію та реконструкцію обладнання, підтримує теплогенеруюче та теплотранспортуюче обладнання в належному стані.

       За цей час на відновлення орендованого обладнання ми витратили понад 32 мільйони гривень. За десять років ми збудували три блочно-модульні котельні, заміняли та реконструйовували котли, модернізовували теплові мережі, встановлювали нові насоси, оновлювали  допоміжне технологічне обладнання.

        При цьому ми не влазили у борги з орендної плати, хоча протягом дев’яти  із  десяти років орендна плата не була включена в тарифи на теплову енергію.  Та ми перерахували  до місцевого бюджету 10,4 мільйона гривень орендної плати за користування цілісним майновим комплексом. При цьому розрахунки проводились  як за основним договором (поточні платежі) так і за договором реструктуризації, який був укладений між управлінням власності міської ради та ДП „Кіровоградтепло” ТОВ „ЦНТІ УНГА” у серпні 2006 року.   Звісно, виникала у нас і заборгованість з  орендної плати, залишок якої  по договору реструктуризації на сьогоднішній день складає 4,4 мільйона гривень.

       Ясна річ, міська влада хотіла б отримувати більше надходжень у бюджет, але в умовах, коли і люди, і підприємства мусять буквально виживати, чи не розумніше було б не різати курку, а почекати, поки вона зможе нести хай не золоті, а все ж не зайві всій громаді яйця. Адже зараз підприємство знаходиться у архіскладному становищі: заборгованість споживачів, зокрема населення, яка  особливо зросла у минулому році, становить майже 40 мільйонів гривень.

         Через те, що Верховна Рада, турбуючись про фінансовий стан НАК «Нафтогаз» прийняла відповідний Закон, уже майже вісім місяців заблоковано наші рахунки і підприємство позбавлене будь-якої можливості своєчасно та в повному обсязі виплачувати заробітну плату своїм працівникам.  Гасимо заборгованість на підставі посвідчень, виданих Комісією з трудових спорів.  При цьому державний бюджет винен підприємству майже 27 мільйонів гривень  відшкодування різниці в тарифах для бюджетних установ, але механізм такого відшкодування зараз відсутній. 

       При всьому цьому ми працюємо і сподіваємось на порозуміння з міською владою та громадою.  До речі, і щодо можливого кредиту Світового банку на модернізацію та реконструкцію теплового господарства. Адже без такої модернізації  з часом якісна подача тепла стане просто примарною. Чи у цьому зацікавлені тільки ми? У цій, загальній для всієї громади, справі ми б хотіли сподіватись і на підтримку журналістів, на їхню небайдужість і гостре перо. Правда, це трохи складніше, ніж просто процитувати рішення суду і поставити питання, які не показують правду, а відводять від неї.

                        Прес-служба  ДП „Кіровоградтепло” ТОВ „ЦНТІ УНГА”

Категорія: Стан роботи підприємства | Додав: Кировоградтепло (2016-02-26)
Переглядів: 119 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії розділу
Загальна інформація [34]
Інформація про заборгованість [88]
Інформація про заборгованість за послуги теплопостачання, заходи по стягненню заборгованості
Офіційні визіти, урочисті події [11]
Стан роботи підприємства [167]
Початок і завершення опалювального сезону, дотримання безпечних умов праці, аварійні ситуації, пориви та їх ліквідації, планові ремонти, випробування тощо
Тарифи [45]
Тарифи

Увага!

ВакансіїПогода

Валюта
Курсы валют Национального Банка Украины

Пошук

Свята в Україні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2019