ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА" Четверг, 2019-09-19, 5:53 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Головне меню

Нарахування та оплата. . .Офіційні ресурси

Форма входу

Зворотній зв'язок

Головна » Статті » Тарифи

До уваги споживачів ДП ”Кіровоградтепло” ТОВ ”ЦНТІ УНГА” - про механізм нарахування оплати за послуги теплопостачання у січні 2017 р.

До уваги споживачів ДП ”Кіровоградтепло” ТОВ ”ЦНТІ УНГА”  - 
про механізм  нарахування оплати за послуги теплопостачання у січні  2017 р.

 

           30.11.2016 року  Кабінетом Міністрів України затверджено постанову № 865   «Про особливості нарахування плати за надану послугу з централізованого опалення населенню у разі відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії в опалювальний сезон 2016/17 року».

         Відповідно до  п.п. 2-5  п. 1 зазначеної постанови, в разі оснащення житлового фонду міста засобами обліку теплової енергії не менше 50%, нарахування за послугу з централізованого опалення мешканцям багатоквартирних житлових будинків, не обладнаних приладами обліку теплової енергії, здійснюється на підставі середньозважених для відповідного населеного пункту показників споживання теплової енергії поточного розрахункового періоду, виставлених споживачам згідно з показниками будинкових засобів обліку теплової енергії, які перебувають на абонентському обліку виконавця послуг.

            Оскільки рівень оснащеності загальнобудинковими засобами обліку теплової енергії житлового фонду, послуги якому надає ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» становить 44 %, а відсоток лічильників, по яким здійснюються комерційні розрахунки за спожиту теплову енергію складає  лише  10 %, нарахування за послугу з централізованого опалення споживачам, у квартирах або будинках яких відсутні засоби обліку, підприємством проводиться  відповідно до п. 2 даної постанови, а саме з дотриманням вимог пунктів 40-43 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 (із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від  17.02.2010 року за № 151 та  30.10.2015 року за № 1037).

      Зокрема під час розрахунку фактичної розрахункової норми витрати теплової енергії на опалення 1 кв. метра опалюваної площі житлових будинків застосовується середня температура  зовнішнього  повітря за  опалювальний період, яка врахована у діючих  тарифах на послугу з централізованого опалення для  м. Кіровограда  і складає  -0,3°С , (застосування цієї температури рекомендовано листом  Міністерства регіонального  розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  від 13 травня 2016  року №7/10-5682), та середня  фактична температура зовнішнього повітря розрахункового періоду для відповідного населеного пункту в і-му місяці.

            Нарахування за тепло спожите у жовтні, листопаді, грудні 2016 року  та січні 2017 року підприємство проводило керуючись Постановою НКРЕКП № 1101 від 09 червня 2016 року, згідно з якою ціна на теплову енергію  складає  34,39 грн/м² за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення (торік вона становила – 18,30 грн за 1 кв. м).

            Нагадаємо, до того, як набрала чинності  Постанова №1037, в разі відсутності будинкових теплолічильників споживачі підприємства розраховувалися за централізоване опалення  відповідно до Постанови НКРЕКП від 31.03.2015 № 1171, де бралася до уваги лише площа помешкання у кв. м без урахування температури повітря.

          Але  у грудні 2015 року Кабінет Міністрів України змінив методику нарахування за централізоване опалення для тих будинків, де відсутні будинкові або квартирні теплолічильники. Відтак,  розмір суми до сплати за опалення для мешканців будинків без теплолічильників  напряму залежить від:

            -фактичної кількості діб надання послуги опалення у розрахунковому періоді в конкретному місяці;

            -відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від показників, врахованих під час формування діючого тарифу;

            - календарної  кількості діб в конкретному місяці тощо.

       У січні 2017 року, фактична середня температура зовнішнього повітря становила  (-6,24°С) проти (-0,3ºС), врахованих у тарифі: коефіцієнт, що враховує відхилення фактичних показників від врахованих у встановлених тарифах на послугу з централізованого опалення в   січні 2017 року становить 1,325,  тому і вартість 1 м² опалювальної площі виявилася вищою за  середньозважений тариф 34,39 грн /м2 і за умови безперервного отримання послуги з опалення протягом січня  та за відсутності загальнобудинкових/індивідуальних приладів обліку теплової енергії, вартість опалення одного квадратного метру опалювальної площі квартири  за січень 2017 року  склала  45,567 грн./м2.

            Враховуючи вищезазначені роз’яснення, наводимо алгоритм розрахунку розміру щомісячної плати (П) за послуги з централізованого опалення в січні 2017 року для будинку за період фактичної кількості діб надання послуги з централізованого опалення :

                       

П = ТО* К і * S;                       П = 34,39*1,325*S = 45,567 грн.* S

 

    де ТО – одноставковий тариф на послугу з централізованого опалення для населення (для ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» 34,39 грн./1м², встановлений  Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг);

           S - опалювана площа квартири  споживача (м2);

           Кі – коефіцієнт, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від врахованих при розрахунку діючого тарифу ( в січні 2017 року склав 1,325);

            ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА" проводить нарахування за послугу централізованого опалення в суворій відповідності  з державними нормативно-правовими документами. Тому жодних додаткових нарахувань за послугу з централізованого опалення, які вона надає мешканцям житлових будинків не обладнаних будинковими та квартирними приладами обліку, підприємство не проводить і робити цього не може.

            Мешканці багатоквартирних житлових будинків, обладнаних будинковими приладами обліку, оплату за  теплопостачання  здійснюють відповідно до обсягів фактично спожитої теплової енергії за показниками приладів обліку.  

 
Категорія: Тарифи | Додав: Кировоградтепло (2017-02-07)
Переглядів: 410 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії розділу
Загальна інформація [34]
Інформація про заборгованість [88]
Інформація про заборгованість за послуги теплопостачання, заходи по стягненню заборгованості
Офіційні визіти, урочисті події [11]
Стан роботи підприємства [167]
Початок і завершення опалювального сезону, дотримання безпечних умов праці, аварійні ситуації, пориви та їх ліквідації, планові ремонти, випробування тощо
Тарифи [45]
Тарифи

Увага!

ВакансіїПогода

Валюта
Курсы валют Национального Банка Украины

Пошук

Свята в Україні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2019